Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pořídit králíčka ano či ne ?

 

Položte si tyto 3 otázky a pokud odpovíte na všechny ano.. tak jste myslím si že z části psychicky připraveni na to pořídit si králíčka .

Mám dostatečné finance na zajištění králíčka ?
Na tuhle otázku se ptá skoro každý "neskušený" chovatel. Ale nikdo vám neřekne přesnou částku protože nikdy nemůžeme vědět co se králíčkovi může stát. Je plno nemocí, které králíčka mohlou ohrozit a to jsou potom jiné částky než u králíčka který chodí maximálně 2krát za rok na očkování. Z vlastních zkušeností musím říct že nejsem zastánkyně toho že musí mít každý králík kvalitní granule- ano kdo na to má ať je koupí jedině dobře, ale ne každý na to má a když někdo hned odsuzuje toho kdo ty granule kupovat nechce tak ať se na mě nezlobí ale předce i ti "chudší" si můžou s něčím "hrát", mazlit se a nebo mít jen dobrého kamaráda. Jinak finance za králíčka-pokud není nemocný nejsou veliké pouze očkování, granule a zeleninu, případně pamlsky.

Budu mít trpělivost i s jeho zlozviky ?
Králíčci jsou velice učenlivá zvířátka a dokáží se naučit třeba i přijít na zavolání, reagovat na šustění sáčku s dobrotama nebo spát třeba u páníčky/ka v posteli. Velkým problémem bývá právě toto spaní v postelích. Králíčci si často řeknou " Je to měkké, jemné, a suché proč neskusit vykonat sem potřebu" .  Králíčci často dokáží i "pročůrat" matraci takže ho tohle musíme už od malička odnaučit !
 

Mám pro králíčka dostatečný výběh- venkovní i vnitřní ?
Králíček je velice živí tvoreček. Potřebuje každodení péči a to je i to že ho musíme pustit "vyběhat". V letním období není problém udělat králíčkovi venku  výběh a nebo ho naučit na vodítku, ale co dělat v zimě ? V zimě musíme králíčkovi podřídit svůj byt/dům. Buďto mu ohradíte kus místnosti nebo když bude čistotný můžete ho nechat jen tak puštěného- potřebu vykoná v domečku.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář